logo
 
A
A
A
 
Asceza i dyscyplina - droga piękna

W dniach 4-6 października 2019 r. odbyła się sesja formacyjna „Asceza i dyscyplina - droga piękna”. Spotkanie w ramach Szkoły Kierownictwa Duchowego prowadził Amedeo Cencini FdCC - ceniony włoski formator, psychoterapeuta, kierownik duchowy, rekolekcjonista. Z języka włoskiego tłumaczyła Danuta Piekarz.

 

Asceza i dyscyplina dzisiaj? Wydają się należeć do czasów zaprzeszłych. A jednak w życiu posiadają wartość zawsze aktualną. Pomagają kształtować dojrzałe człowieczeństwo i solidną osobowość. Przypominają o tym, że na duchowej drodze do doskonałości potrzebne są konkretne reguły i prawa, których nie można lekceważyć.

Nie są celem samym w sobie, ale drogą do autentycznej wolności i pełnego pasji rozwoju. Nie mają nic wspólnego z moralizmem, lecz proponują zasady życia, które nadają właściwy kierunek w codziennym, dojrzałym postępowaniu.

 

Tematy konferencji:

 

Konferencja 1:
U źródła pojęć: discipulus, disco, askesis.

Konferencja 2:
Ponad wątpliwościami i niejasnościami: możliwość typologii

Konferencja 3:
Sens i funkcja ascezy. Dyscyplina w życiu duchowym.

Konferencja 4:
Sens i funkcja ascezy. Dyscyplina w procesie ludzkiego dojrzewania.

Konferencja 5:
Wymiar relacyjny ascezy.

Konferencja 6:
Wymiar osobisty ascezy.

 

Amedeo Cencini FdCC współpracuje z Centrum Formacji Duchowej w Krakowie od 2003 r. Regularnie, przynajmniej raz w dwuletniej edycji, spotyka się z uczestnikami Szkoły Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych (Szkoły Formatorek Zakonnych).

 

Prowadził kilka spotkań w ramach Szkoły Kierownictwa Duchowego: „Towarzyszenie duchowe w rozeznawaniu powołania życiowego” (6-8 VI 2003), „Słowo Boże i formacja” (27-29 V 2005), „Kryteria dla rozeznawania powołania” (5-7 X 2007); „Życie w rytmie Słowa” (5-7 XI 2010), „Zmysły i wrażliwość duchowa” (4-6 X 2013); „Zranienia miejscem wzrastania” (14-16 XI 2014), „Cielesność i duchowość” (20-22 II 2015), „Kryzys - godzina Boga” (4-6 XI 2016), „Radość - sól życia chrześcijańskiego” (5-7 X 2018). W ramach Szkoły Lectio Divina „Towarzyszenie w rekolekcjach lectio divina. Ewangelia według św. Mateusza” (11-13 XI 2015) podjął temat: „Miecz obosieczny: wymiar ludzki i duchowy w modlitwie Słowem”. Prowadził też sesję rekolekcyjną dla duchownych i osób konsekrowanych: „Rozpal w sobie na nowo charyzmat powołania” (25-27 I 2017).

 

Konferencja „Asceza i dyscyplina - droga piękna” jak i pozostałe konferencje ojca Cencini zostały nagrane przez ekipę Studio Katolik i wydane w formacie MP3.


Zapraszamy do naszego sklepu! https://sklep.katolik.tv/

 
     
---  r e k l a m a  ---
 

   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2019   |  Facebook