logo
 
A
A
A
 
Budzenie się nowej wiosny w Kościele

W dniach 20-22 listopada 2019 w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie odbyła się sesja podczas której konferencje głosił o.Innocenzo Gargano OSB Cam. i ks. dr. Krzysztofa Wonsa SDS.

 

Ojciec Gargano jest włoskim mnichem kamedułą, wybitnym patrystą, znawca Ojców Greckich. Mieszka w rzymskim klasztorze San Gregorio al Celio. Jest wykładowcą na papieskich uczelniach rzymskich (Pontificia Università Urbaniana, Pontificio Istituto Biblico, Pontificio Istituto Orientale, Pontificio Ateneo Anselmiano). Innocenzo Gargano to jeden z najgorliwszych promotorów tradycji lectio divina we współczesnym Kościele, autor i redaktor wielu publikacji, m.in. kilkudziesięciu tomów lectio divina do Nowego Testamentu (zob. seria Wydawnictwo Księży Sercanów).

 

Pierwszym spotkaniem, jakie o. Innocenzo Gargano prowadził w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, była sesja weekendowa w ramach Szkoły Biblijnej poświęcona drodze lectio divina: „Zgłębianie Słowa w lectio divina” (31 V - 2 VI 2002).

 

Kościół potrzebuje duchowych przewodników, świadków nowej jakości życia opartej na przeżywaniu codzienności w rytmie Słowa. Potrzebu­je­my powrotu do wiernego praktykowania lectio divina, która może obu­dzić w Kościele nową duchową wiosnę (Benedykt XVI). Od blisko dwu­dzie­­stu lat CFD realizuje projekt ewangelizacyjny: „Cztery Ewangelie jako cztery etapy życia chrześcijańskiego”, który przygotowuje re­kole­kcjo­nistów i kierowników duchowych do dawania rekolekcji lectio divina z indywidualnym towarzyszeniem oraz animatorów grup biblijnych.

 

Sesję można nabyć tutaj: Budzenie się nowej wiosny w Kościele

 

Przez Studio Katolik zostało wydanych wiele publikacji, które były prowadzone przez o. Innocenzo w CFD, Wszystkie te sesje i wiele innych są dostępne na stronie:
www.sklep.katolik.tv - zapraszamy!

 
     
---  r e k l a m a  ---
 

   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2019   |  Facebook