logo
 
A
A
A
 
Dzieje Apostolskie. Rzecz o Kościele

W dniach 14-16 lutego 2020 r. odbyła się w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie sesja rekolekcyjna dla duchownych i osób konsekrowanych „Rzecz o Kościele”. Podstawą rozważań i modlitwy były pierwsze rozdziały Dziejów Apostolskich.


Spotkanie prowadził abp Grzegorz Ryś - metropolita łódzki, przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski, rekolekcjonista.

 

Spotkanie o podobnym charakterze metropolita łódzki prowadził w CFD w Krakowie także przed dwoma laty (2-4 lutego 2018). W czasie rekolekcji „Jedność działania Ducha. Charyzmat i sakrament” zaproponował wówczas uczestnikom, duchownym i osobom konsekrowanym, lekturę listu Kongregacji Nauki Wiary „Iuvenescit Ecclesia”.

 

Oto krótki opis tegorocznej sesji: Kościół Dziejów Apostolskich, to wspólnota ludzi zjednoczonych na modlitwie, wsłuchana w Słowo i wyczekująca wypełnienia się obietnicy Ojca. Ani prześladowania zewnętrzne, ani słabości wewnętrzne nie przemogły Kościoła, bo pozostawał wspólnotą trwających przy Słowie i na „łamaniu chleba”, strzegącą życia ewangelicznego, pomimo ludzkiego grzechu. Jest Kościołem, który przemawia z mocą, bo przemawia w imię Jezusa. Jest Kościołem kerygmatu kierowanego do wszystkich. Do takiego Kościoła trzeba nam ciągle wracać i taki razem budować.

 

Tematy konferencji:

1. Czekając na Kościół (Dz 1)
2. Lumen gentium. Pięćdziesiątnica (Dz 2)
3. Jak dobrze, gdy bracia są razem (summaria)
4. Koniec historii heroicznej (Dz 5 i 6)
5. Pierwszy po Jedynym (Dz 9)
6. Otworzyć drzwi (Dz 10)

 

W krakowskim Centrum Formacji Duchowej abp Grzegorz Ryś kilkakrotnie podejmował wykłady w ramach Szkoły Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych. W ramach Szkoły Biblijnej prowadził sesje „Błogosławiona między niewiastami. Księga Judyty” (3-5 X 2014), „Siedem Listów do Kościołów. Księga Apokalipsy” (17-19 IV 2015), „Hiob - Księga nadziei” (30 IX - 2 X 2016), „Paweł i Tymoteusz: wychowanie do dojrzałej wiary. 2 List do Tymoteusza” (1-3 IX 2017) i „Wielkie pytania Kościoła. Pierwszy List do Koryntian” (31 VIII - 2 IX 2018).

 

Po nagranie z sesji "Dzieje Apostolskie. Rzecz o Kościele", jak i poprzednie sesje abp Rysia zapraszamy - jak zawsze - do naszego sklepu Sklep Katolik

 
     
---  r e k l a m a  ---
 

   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2019   |  Facebook