logo
 
A
A
A
 
Inauguracja Szkoły Wychowawców Seminaryjnych 2019-2021

Od 16 do 20 września 2019 r. odbyła się inauguracja IX edycji dwuletniej Szkoły Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych 2019-2021. Mszy św. na rozpoczęcie IX edycji dwuletniej Szkoły Wychowawców przewodniczył i homilię wygłosił abp Grzegorz Ryś. Przez pięć dni uczestnicy Szkoły zgłębiali tematykę powrotu do korzeni własnego powołania. Wykłady i konwersatoria poprowadzili:

abp dr hab. Grzegorzyś Ryś
Wykład inauguracyjny: "Kultura nie decyzji"

 

dr Krzysztof Wons
Wykład programowy Szkoły: "Słowo Boże wyznacza nam program"

 

W dniach 17-18 września odbył się wykład duszpasterza Ignacjańskiego Centrum Formacji Duchowej w Gdyni mgr lic. Grzegorz Ginter SJ który podjął tematy: "Historia zbawienia i historia mojego życia; historia mojeje relacji z Bogiem i mój obraz Boga" i "Historia relacji międzyludzkich: zranienia i uzdrawianie relacji"

 

W czwartek 19 września bp prof. dr hab. Janusz Mastalski spotkał się z uczestnikami Szkoły Wychowawców realizując temat: "Historia powołania kapłańskiego: rozeznawanie, decyzje, kryzysy".

 

W codziennej modlitwie Słowem Bożym według metody lectio divina prowadzonej przez dr Krzysztofa Wonsa SDS, scalającej całe doświadczenie formacyjne Szkoły, uczestnicy tej sesji Szkoły podjęli na modlitwie temat : "Powołanie Piotra i moje powołanie" modląc się następującymi fragmentami Pisma Świętego:

J 1, 40-44
„Ty będziesz nazywał się Kefas". Historia życia odczytana "oczami" Jezusa”.

Mt 4, 12-20; Mk 1, 16-18
„Pójdźcie za Mną(...) i natychmiast zostawili sieci". Czas pierwszych decyzji.

Mk 1, 29-39; Mt 8, 14-17
„Wszyscy Cię szukają...”. Czas powodzeń i entuzjazmu.

Łk 5, 1-11
„Odejdz ode mnie Panie”. Lęk przed włąsną słabością.

 

Uczestnicy IX edycji Szkoły Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych (2019-2021) reprezentują środowiska diecezjalne i zakonne z Polski, ale również z krajów ościennych: Ukrainy (7), Słowacji (5), Białorusi (3), Kazachstanu (1). Są wśród nich również Polacy pracujący w Czechach (1) i Niemczech (1). Dwa lata formacji w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie podejmuje 37 kapłanów diecezjalnych i 43 zakonników. Sześciu spośród uczestników to duchowni i zakonnicy obrządku greckokalickiego, pochodzący z Ukrainy i Słowacji.

 
     
---  r e k l a m a  ---
 

   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2019   |  Facebook