logo
 
 ***

 Film o ojcu Jordanie
www.FatherJordan.com

***
     
---  r e k l a m a  ---
A
A
A
 
Ks. Krzysztof Grzywocz - wywiad i rekolekcje
Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o zaginięciu w Alpach naszego Przyjaciela księdza Krzysztofa Grzywocza. Przez wiele lat nagrywaliśmy jego sesje i wykłady prowadzone w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.
 
Ks. Krzysztof Grzywocz zaginął w Alpach szwajcarskich w okolicach Brig 17 sierpnia 2017 roku. Tego dnia odprawił on Mszę św. w parafii Betten, w której zastępował proboszcza i udał się w kierunku powiatowego miasta Brig, zamierzając odbyć spacer po pobliskim paśmie górskim. Po raz ostatni widziano go w południe w schronisku Bortelhütte, w którym pytał gospodarzy o szlak na pobliski szczyt Bortelhorn. Potem wszelki ślad po nim zaginął.
 
Pomimo przeprowadzonej bardzo intensywnej akcji poszukiwawczej, z udziałem doświadczonych ratowników górskich, psów tropiących i helikopterów nie udało się go odnaleźć ani w okolicach tej góry, ani na sąsiednich zboczach górskich. W środę 23 sierpnia 2017 r. o godz. 10.00 akcja ratownicza została oficjalnie zakończona, a ks. Krzysztof uznany za osobę zaginioną.
 
"Nie umiemy go znaleźć, ale wiemy, że jeśli Bóg zabrał go do siebie, to na pewno jest bezpieczny" – powiedział bp Andrzej Czaja. Zaapelował też do wiernych, by niezależnie od efektu poszukiwań, starali się poszukiwać i poznawać na nowo ks. Grzywocza w jego duszpasterskim dorobku: dotychczasowych wystąpieniach, kazaniach, tekstach. – "Zauroczeni jego dotychczasową posługą, szukajmy go też w tym, co nam zostawił. Tam go znajdziemy, w jego twórczości. Zachęcałbym do tego w tym czasie, gdy nadziei nie tracimy".
 
Odpowiadając na ten apel księdza biskupa przygotowaliśmy zestaw wszystkich 7 sesji, które wygłosił ks. Krzysztof w Krakowie. Na siedmiu płytach MP3 znajduje się ponad 40 godzin jego konferencji. Ponadto na naszym kanale Youtube umieściliśmy rozmowę jaką nagraliśmy w 2012 roku w naszym Studiu.
 
Ostatnio także wydaliśmy dla pallotyńskiego Domu Rekolekcyjnego w Konstancinie-Jeziornej rekolekcje kapłańskie na płycie MP3, które przeprowadził w tamtejszym domu ks. Krzysztof Grzywocz. 
  
 
  
     
---  r e k l a m a  ---
 

   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2018   |  Facebook