logo
 
A
A
A
 
Księga Joela - sesja w CFD

W dniach 20-23 lutego w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie odbyła się sesja pod tytułem : „Pokuta i przebaczenie. Czytanie Księgi Joela przed Wielkim Postem”.


Spotkanie w ramach Szkoły Biblijnej poprowadził ks. Wojciech Węgrzyniak wykładowca Starego Testamentu na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, pisarz, kaznodzieja, rekolekcjonista.

Wielki Post rozpoczyna się od czytania z Księgi Joela: „Nawróćcie się do Mnie całym swym sercem, przez post i płacz, i lament” (Jl 2, 12).


Celem sesji biblijnej jest lektura Księgi Joela, tak by uchwycić zasadnicze elementy grzechu, pokuty, przebaczenia i nawrócenia. Jest ona ponadto próbą odpowiedzi na pytanie o związek kata­strof globalnych i indywidualnych z grzechem.


Tematy konferencji:

1. Klęska i dramat (Jl 1,1-12; 2,1-11)
2. Płacz i lament (Jl 1,13-20)
3. Post i nawrócenie (Jl 2,12-17)
4. Miłosierdzie (Jl 2,18-27)
5. Duch (Jl 3,1-5)
6. Sąd (Jl 4,1-21)

 

Ksiądz Węgrzyniak poprowadził w Centrum Formacji Duchowej w ramach Szkoły Biblijnej następujące sesje: „Krzyk do Boga ze środka grobu. Księga Psalmów”, „Prorocy - mężni świadkowie Boga. Jeremiasz i Amos.

 

Po najnowsze nagranie z rekolekcji "Pokuta i przebaczenie. Czytanie Księgi Joela przed Wielkim Postem" a także wiele innych zapraszamy na stronę naszego sklepu internetowego.


http://www.sklep.katolik.tv/

 
     
---  r e k l a m a  ---
 

   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2019   |  Facebook