logo
 
 ***

 Film o ojcu Jordanie
www.FatherJordan.com

***
     
---  r e k l a m a  ---
A
A
A
 
Księga Jozuego w Szkole Biblijnej
W dniach 3-5 czerwca 2016 r. odbyła się sesja pt. „Perspektywa nowej ziemi. Księga Jozuego”. Spotkanie w ramach Szkoły Biblijnej, w którym uczestniczyło 130 osób, prowadził ks. Waldemar Chrostowski, kierownik Katedry Egzegezy Starego Testamentu na Uniwersytecie Stefana Kardynała Wyszyńskiego  Warszawie.

"Myślę, że na samym początku naszej refleksji powinniśmy sobie uświadomić pewną ambiwalencję, pewną dwuznaczność, albo też dwutorowość, która świadczy o tym, jak bardzo trudna to jest Księga. Chodzi bowiem o to, że gdy czytamy tę Księgę, to rozumiemy wszystko, wiemy o co chodzi. Natomiast pytanie, przed jakim stajemy, to jest pytanie: Jakie to ma znaczenie? Jaki to ma sens dla nas chrześcijan, wyznawców Jezusa Chrystusa?" - tłumaczy rekolekcjonista. Nie są to pytania bezzasadne, gdyż nieczęsto - podczas Mszy Świętych, czy też w lekcjonarzu - spotykamy się ze słowami pochodzącymi z Księgi Jozuego. Dlatego też nauki ks. Chrostowskiego w sposób szczególny pomagają poznać bliżej teksty z tejże Księgi i w pełni zrozumieć ich istotę. 
 

Bóg jest niezmiennie wierny złożonym obietnicom. Prowadzi konsekwentnie swój lud do Ziemi Obiecanej niezależnie od przeszkód, które napotyka. Żywa wiara w wierność Boga sprawia, że niełatwa codzienność staje się pełna nadziei. Historia ludu z Księgi Jozuego jest jedynie etapem spełniania się największej obietnicy, w której uczestniczymy wszyscy. Dopełni się na końcu czasów, gdy Bóg historii, odpowiadając na naszą wierność, raz na zawsze wprowadzi nas do „nowej ziemi”.

Studio Katolik wydało już minioną sesję w postaci 6 płyt CD. Można zakupić ją w naszym sklepie: www.sklep.katolik.tv. Zapraszamy również do odwiedzenia naszego profilu na portalu Facebook!

 
     
---  r e k l a m a  ---
 

   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2018   |  Facebook