logo
 
 ***

 Film o ojcu Jordanie
www.FatherJordan.com

***
     
---  r e k l a m a  ---
A
A
A
 
Lectio Divina z Bratem Albertem
W dniach 21-29 maja 2018 r. w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie odbyły się rekolekcje lectio divina z propozycją modlitwy w oparciu o teksty Ewangelii wybrane w kluczu charyzmatu św. Brata Alberta.
 
W spotkaniu uczestniczyło 95 osób, którym towarzyszyło dziesięciu kierowników duchowych. W posługę towarzyszenia byli zaangażowani duszpasterze CFD, trzech innych kapłanów (z archidiecezji przemyskiej, misjonarz św. Wincentego a Paulo i salwatorianin), dwie siostry zakonne (jadwiżanka wawelska i urszulanka Unii Rzymskiej) oraz osoba świecka. Wprowadzenia do modlitwy przedstawiali duszpasterze CFD, a etap „pogłębienia” prowadził ks. Krzysztof Wons SDS.

Poproszony przez Siostry Albertynki o rekolekcje lectio divina z okazji Roku Świętego Brata Alberta, nie wiedziałem, że czeka mnie spotkanie z ‘Egzegetą’, który będzie mi wyjaśniał własnym życiem dosłowny sens ewangelicznych wersetów. Poczułem się ‘teoretykiem’, który spotkał ‘praktyka’. Brat Albert swoim dzieleniem mnie zawstydzał… (…) Nie znalazłem w jego Pismach ani jednego zdania, w którym by mnie instruował, w jaki sposób czytać Ewangelię. Zdziwiłem się, gdy zauważyłem że rzadko, ‘niechętnie’, cytuje Biblię. Miał swój własny ‘przekład’ Ewangelii, z którego korzystał codziennie: czytał i przekładał od razu na czyny. Jego lectio divina naturalnie zamieniała się w actio (Krzysztof Wons SDS, Zamiast wstępu).


Konferencje zostały nagrane przez ekipę Studio Katolik i wydane w formacie MP3. Zakupu płyty można dokonać na stronie: www.sklep.katolik.pl
 
     
---  r e k l a m a  ---
 

   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2018   |  Facebook