logo
 
A
A
A
 
Miłość, wolność, dyscyplina myśli i uczuć - sesja Szkoły Kierownictwa Duchowego

W dniach 28 lutego - 1 marca 2020 w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, w ramach Szkoły Kierownictwa Duchowego odbyła się sesja pt.: "Miłość, wolność, dyscyplina myśli i uczuć".

 

Miłość, która jest hojnym darem Ducha Świętego, wymaga z naszej strony postawy czystości serca. Tę zdobywamy poprzez samozaparcie i trud, przez dążenie do wewnętrznej wolności oraz dzięki dyscyplinie myśli i uczuć.


Sesję poprowadził o. Józef Augustyn SJ, jezuita, kierownik duchowy i rekolekcjonista, animator ćwiczeń ignacjańskich, wykładowca Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej "Ignatianum" w Krakowie. Jest autorem licznych publikacji poświęconych formacji ludzkiej i duchowej (zob. bibliografia). Był redaktorem naczelnym kwartalnika "Życie Duchowe", należy do rady programowej kwartalnika „Pastores” poświęconego formacji kapłańskiej.

 

Związany z domem formacyjnym Salwatorianów od jego początków. Od 1999 r. jest członkiem rady programowej Szkoły Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych działającej przy CFD Salwatorianów w Krakowie; w Szkole Wychowawców prowadził wykłady i superwizję. Pomaga jako kierownik duchowy w towarzyszeniu indywidualnym podczas Ćwiczeń Duchownych.

 

Sesje Szkoły Kierownictwa Duchowego przeżywane są w klimacie pustyni, ciszy i medytacji. Uczestnicy wprowadzani są w modlitwę egzystencjalną i rozeznawanie duchowe, a także mają możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i indywidualnej rozmowy z kierownikiem duchowym.

 

O. o. Józef Augustyn SJ w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie poprowadził wcześniej następujące spotkania: „Kierownictwo duchowe i dojrzewanie uczuciowe” i „Zmęczenie. Wypalenie. Kryzys. Jak pomóc sobie i innym?” 

 

Sesja: "Miłość, wolność, dyscyplina myśli i uczuć" jak i poprzednie konferencje o. Józefa Augustyna SJ są do zakupienia w naszym sklepie:


Sklep Katolik


Zapraszamy!

 
     
---  r e k l a m a  ---
 

   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2019   |  Facebook