logo
 
A
A
A
 
Na głębinach Słowa: Bóg obietnicy. Lectio divina z Abrahamem

W dniach 29 listopada - 1 grudnia 2019 roku w ramach Szkoły Modlitwy Słowem Bożym odbyła się sesja formacyjna „Bóg obietnicy. Lectio divina z Abrahamem”. Spotkanie prowadził Krzysztof Wons SDS – dyrektor Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie, kierownik duchowy i rekolekcjonista, wykładowca teologii duchowości, autor wielu publikacji poświęconych lectio divina.

 

Czy Bóg dotrzyma swoich obietnic? Dlaczego każe mi wyjść z „ziemi moich gwarancji” (Rdz 12)? Dlaczego zwleka z wypełnieniem tego, co obiecał (Rdz 15)? Dlaczego mam Mu ofiarować „Izaaka mojego serca” (Rdz 22)? Wypowiadając powyższe pytania prowadzący spotkanie salwatorianin z Krakowa zapraszał do uczestnictwa w spotkaniu w słowach: „Pójdziemy drogą pytań Abrahama, by razem z nim przeżyć próbę wiary, gdy nadchodzi noc zwątpienia, aby przekonać się, że Bóg zawsze spełnia swoje obietnice, choć nie zawsze według naszych oczekiwań. Lectio divina z Abrahamem pomoże nam przeczytać osobistą historię w świetle Słowa i uczyć się powierzania się Bogu - Miłośnikowi życia”.

 

Sesja była podzielona na sześć spotkań:

 

Konferencja I:
Koczownik Boga: Rdz 11, 26-31.

Konferencja II:
Między obietnicą a posłuszeństwem: Rdz 12, 1-8.

Konferencja III:
Między błogosławieństwem a przekleństwem: Rdz 12, 2-3.

Konferencja IV:
Między nadzieją i zwątpieniem: Rdz 15, 1-21.

Konferencja V:
Między nadzwyczajnością a codziennością: Rdz 17-18; 21, 1-7.

Konferencja VI:
Wierzący czy szaleniec? Rdz 22, 1-19.


Po nagranie z sesji „Bóg obietnicy. Lectio divina z Abrahamem” jak i poprzednie sesje ks. Krzysztofa Wonsa SDS. zapraszamy jak zawsze do naszego sklepu:

                                                                         www.sklep.katolik.pl

 
     
---  r e k l a m a  ---
 

   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2019   |  Facebook