logo
 
 ***

 Film o ojcu Jordanie
www.FatherJordan.com

***
     
---  r e k l a m a  ---
A
A
A
 
Niedzielna Ewangelia w rytmie lectio divina...
Od pierwszej Niedzieli Adwentu 2016, Studio Katolik wraz z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie planuje wydanie cyklu 12-minutowych filmów-komentarzy pomagających w czytaniu i rozważaniu niedzielnych Ewangelii z roku liturgicznego A. Filmowe wprowadzenia będą zaproszeniem do lectio divina, czyli do pogłębionej lektury Słowa Bożego - zgodnie z wielowiekową praktyką modlitwy Słowem, sięgającą początków chrześcijaństwa. Składają się na nią cztery etapy modlitwy lectio (czytanie) - meditatio (medytacja) - oratio (modlitwa) - contemplatio (kontemplacja). 
 
Od wielu lat nasze studio aktywnie współpracuje z Centrum Formacji Duchowej w Krakowie. Praca ta zaowocowała sporą ilością rekolekcji na płytach CD i MP3, a także cyklem filmowym Dziedziniec Mistrzów Duchowych, w którym dyrektor CFD Krzysztof Wons SDS wielokrotnie zapraszał znane autorytety ze świata Kościoła - biblistów, teologów etc., by wspólnie rozmawiać o lectio divina i Słowie Bożym. Nagrania z konferencji oraz rekolekcji znaleźć można w naszym sklepie intrnetowym: www.sklep.katolik.tv. 
 
W ramach zapowiedzi cyklu 10-minutowych komentarzy, prezentujemy dwa odcinki filmów. Pierwszy z nich przybliża samą wartość Słowa Bożego i najważniejsze etapy modlitwy Słowem w rytmie lectio divina oraz jak praktycznie starać się żyć Ewangelią z niedzieli, w ciągu tygodnia.
 

Drugi odcinek jest komentarzem do Ewangelii z nadchodzącej, pierwszej niedzieli Adwentu roku C (zapowiedź Paruzji - Łk 21,25-28.34-36). Słyszymy w nim między innymi słowa: "Człowiek jest tak stworzony, że nie może żyć bez przyszłości i świadomości życia wiecznego. Chociaż ucisk - po ludzku patrząc - będzie nie do zniesienia, to Łaska Boża jest większa od największych udręczeń. W tym znaczeniu słowo Jezusa jest słowem kojącym. Wprowadza nas w stan pocieszenia..."
 
 
Zachęcamy do wykorzystania i rozpowszechniania  filmów na wszelkie sposoby oraz do dzielenia się nimi przy różnych okazjach. Pomóżcie nam w dotarciu z nową inicjatywą do domów rodzinnych, szkół, uczelni, wspólnot modlitwy, ruchów, klasztorów i plebanii. Więcej nowych szczegółów na stronie:
 
 
 
 
     
---  r e k l a m a  ---
 

   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2018   |  Facebook