logo
 
 ***

 Film o ojcu Jordanie
www.FatherJordan.com

***
     
---  r e k l a m a  ---
A
A
A
 
Prapremiera filmu
Wieczorem w sali dębowej bagieńskiego zamku zebrała się cała wspólnota salwatoriańska, a spotkanie swoją obecnością uświetnił dyrektor Studia Katolik brat Leszek Szura SDS, producent filmu.
 
Zaprezentowane zostały wszystkie 3 części filmu, trwające łądznie 2,5 godzinny. Po projekcji zabrakło czasu na dyskusje, dlatego rozmowy i dzielenie się opiniami zostały przełożone na dzień następny. 
 
Oficjalna premiera filmu miała miejsce 28 sierpnia w opactwie w Sankt Ottilien niedaleko Monachium podczas obrad XIX. Kapituły Generalnej Salwatorianów. Wzięli w niej udział dyrektor Studia Katolik brat Leszek Szura SDS, producent filmu, a także ks. Joe Rodrigues SDS, który filmowo podążał śladami o. Jordana. 
 
Pierwszy etap zdjęć do filmu „Bądż wielki przed Bogiem” realizowaliśmy już od 2017 roku, odwiedzając ważne dla ojca Jordana miejsca w Niemczech, Szwajcarii i Rzymie. Od rodzinnej miejscowości bohatera: Gurtweil i malutkiej kapliczki w lesie, w której stopniowo rodziło się powołanie kapłańskie, aż do pałacu Cardinale Cesi, w pobliżu Watykanu, gdzie o. Jordan wynajmował pokoje, a który póżniej stał się domem generalnym Towarzystwa Boskiego Zbawiciela.   
 
Kolejnym etapem planu filmowego była podróż do Ziemi Świętej na początku 2018 roku. To na Bliskim Wschodzie o. Jordan w roku 1880 spędził kilka miesięcy i był to niezwykle ważny etap w jego życia. Właśnie tam utwierdził się w przekonaniu, że Pan Bóg powołał go do założenia nowego dzieła apostolskiego. Naszym pragnieniem było, by dobrze pokazać ten ważny wątek z życia Założyciela.
 
W filmie „Bądż wielki przed Bogiem” po miejscach i krajach, związanych z o. Franciszkiem Jordanem oprowadza widzów ks. Joe Rodrigues SDS – ówczesny przełożony amerykańskiej prowincji Salwatorianów, a obecnie konsulator generalny.
 
Prace nad filmem ropoczęliśmy odpowiednio wcześnie, by zdążyć z premierą filmu na setną rocznicę śmierci o. Jordana, która przypada dokładnie na dzień 8 września, które również jest świętem maryjnym. 
 
Niech będą dla nas wszystkich mottem te inspirujące słowa o. Jordana: „Dopóki żyje na świecie, choćby jeden tylko człowiek, który nie zna i nie kocha Jezusa, nie wolno spocząć Ci” oraz „Bądź wielki przed Bogiem a nie przed ludźmi".
  
Już niebawem będzie można nabyć film na DVD w polskiej wersji językowej w naszym Sklepie Katolika.
 
 
     
---  r e k l a m a  ---
 

   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2019   |  Facebook