logo
 
A
A
A
 
Salwatoriańskie Studio Katolik rozpoczyna nową działalność
11 sierpnia, w liturgiczne wspomnienie Świętej Klary – patronki telewizji, do Studio Katolik, przy ul. Siostry Faustyny 17, zawitał Prowincjał Salwatorianów, ks. Józef Figiel SDS. Celem tej wizyty było uroczyste poświęcenie nowego studia filmowego.
 
Po wielu miesiącach prac budowlano-remontowych światło dzienne ujrzało nowe profesjonalne studio filmowe oraz nowe pomieszczenia biurowe i montażowe. 
 
11 sierpnia 2019, o godzinie 9, w kaplicy zakonnej, w domu Księży Salwatorianów na Łagiewnikach zebrali się zaproszeni na tę uroczystość pracownicy Studia Katolik z rodzinami oraz goście: księża, siostry zakonne i świeccy. Mszę Świętą poprowadził Prowincjał Salwatorianów, ks. Józef Figiel. W kazaniu nawiązał on do postaci św. Klary, która będąc pewnego razu w Boże Narodzenie obłożnie chorą nie mogła uczestniczyć w Eucharystii. Kiedy współsiostry odwiedziły Klarę, okazało się, że zna wszystkie szczegóły uroczystości, ponieważ chora miała widzenie. Papież Pius XII ogłosił ją pół wieku temu patronką telewizji. Ze względu na ten patronat, dzień 11 sierpnia został wybrany na uroczyste otwarcie studia filmowego. Dodatkowo Prowincjał życzył Dyrektorowi Studia Katolik i pracownikom, by swoją pracę przybliżali innych do Jezusa. Po Mszy Świętej nastąpiło uroczyste poświęcenie nowych pomieszczeń i zwiedzanie pełne radości. 
 
Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom obecnie salwatoriańskie studio filmowe oferuje możliwość realizacji materiałów dla telewizji, koloryzacji i montażu, a także transmisji na żywo przez łącza światłowodowe. Nowe studio dysponuje pomieszczeniem typu green-room, które daje ogromne możliwości pracy w tzw. wirtualnych studiach i realizowania programów autorskich, wywiadów, spotkań czy teledysków.
 
Studio Katolik mieści się w domu zakonnym salwatorianów w Krakowie-Łagiewnikach i działa od ponad 9 lat – do tej pory jednak głównie jako studio do nagrań audio. Gościło wielu znanych twórców, aktorów czy lektorów takich jak np.: Anna Dymna, Krzysztof Globisz, Jerzy Trela, Anna Polony, Dariusz Kowalski, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Tomasz Schimscheiner i wielu innych. Realizowane były zarówno własne pomysły jak i zlecenia zewnętrzne np. Dzienniczek św. Siostry Faustyny, fragmenty Biblii Audio-Superprodukcji, Dzienniki siostry Leonii Nastał i Roberty Babiak, także tutaj zrealizowany został wyróżniony Feniksem serial „Nowa Jakość Życia” i nagrodzony nagrodą Grand Prix na Festiwalu Filmowym w Niepokalanowie film dokumentalny „Biblio, ojczyno moja!”. Nie gdzie indziej tylko właśnie w Studio Katolik powstawała pierwsza wersja utworu „Błogosławieni Miłosierni”, która później została zgłoszona na konkurs i wybrana jako Hymn Światowych Dni Młodzieży 2016.
 
Studio Katolik jako wydawnictwo multimedialne istnieje od 2011 roku i prowadzi działalność ewangelizacyjną także poprzez serwis internetowy Katolik.pl pod hasłem „dla wierzących, wątpiących i poszukujących" oraz Radyjko.pl, w którym posłuchać można muzyki „do tańca i do różańca”. Działalność wydawnicza od wielu lat jest w dużej mierze efektem współpracy z Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, gdzie nagrywane są rekolekcje na żywo, a następnie wydawane w formie audiobooków na płytach CD. Dzięki Studiu Katolik na rynek polski trafiło także wiele dobrych, pełnych wartości filmów religijnych, wydanych w polskiej wersji językowej, takich jak: „Apostoł”, „Miłość zwycięża wszystko”, „Dalekie strony”, „Listy do Ojca Jakuba” czy bestsellerowy serial „Katolicyzm”.
 
Obecnie Studio Katolik może realizować kompleksowo nawet najbardziej wymagające zlecenia. Służymy fachową wiedzą i poradą. A wszystko to w sąsiedztwie bazyliki Bożego Miłosierdzia i Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. 
 
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu i współpracy!
www.katolik.tv
 
     
---  r e k l a m a  ---
 

   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2019   |  Facebook