logo
 
A
A
A
 
Sesja: "Dufny czy ufny?"

W dniach 4-6 czerwca 2021 w Centrum Formacji Duchowej odbyła się sesja: „Dufny czy ufny?”.
Sesję w ramach Szkoły Modlitwy Słowem Bożym poprowadził ks. Piotr Szyrszeń SDS, duszpasterz CFD, kierownik duchowy i rekolekcjonista.

 

Prowadzący sesję zapowiadał tak drogę, którą będziemy podążali: „Sięgając po przypowieść o faryzeuszu i celniku (Łk 18, 9-14), poddamy się diagnozie i leczeniu przez najlepszego Lekarza. Sesja może być okazją do uczenia się modlitwy słowem Bożym w dynamice lectio divina pośród codzienności”.

 

Z jakiej pozycji mówimy w czasie modlitwy? Z wyniosłości naszej pychy i własnej woli czy też „z głębokości” (Ps 130, 1) pokornego i skruszonego serca? Do pytań z Katechizmu Kościoła Katolickiego (2559) można dodać inne: sprawiedliwi czy usprawiedliwieni, dufni czy ufni? Sięgając po przypowieść o faryzeuszu i celniku (Łk 18, 9-14), poddamy się diagnozie i leczeniu przez najlepszego Lekarza. Sesja może być okazją do uczenia się modlitwy słowem Bożym w dynamice lectio divina pośród codzienności.

 

Tematy konferencji:

 

1. Uczę się modlić od Jezusa
2. Czytając jestem czytany
3. Rozważając modlę się…
4. … jak faryzeusz?
5. … jak celnik?
6. Czy już patrzę jak Jezus?

 

Po nagranie z rekolekcji "Dufny czy ufny?” jak i pozostałe konferencje ks. Piotra Szyrszeń SDS zapraszamy do naszego sklepu:


http://www.sklep.katolik.tv/

 
     
---  r e k l a m a  ---
 

 

 

   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2021   |  Facebook