logo
 
A
A
A
 
Sesja: Rozeznawanie w procesie dojrzewania wychowanka

W dniach 24-26 lutego 2021 odbyła się sesja formacyjno-modlitewno dla rektorów, ojców duchownych i innych wychowawców seminaryjnych.

 

Sesję poprowadzili: abp Grzegorz Ryś – metropolita łódzki, przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski, rekolekcjonista; Amedeo Cencini FdCC – ceniony włoski formator, psychoterapeuta, kierownik duchowy, rekolekcjonista; bp Damian Bryl - biskup kaliski, przewodniczący zespołu ds. przygotowania nowych zasad formacji kapłańskiej w Polsce; i członkowie Zespołu ds. wprowadzenia Ratio pro Polonia.

 

Jak towarzyszyć wychowankowi na drodze powołania biorąc za punkt wyjścia jego faktyczny stan dojrzałości? Jak pomagać mu, aby wzrastał we wszystkich wymiarach swego życia: ludzkim, psychicznym, moralnym i duchowym i aby podjął twórczą odpowiedzialność za własne życie i powołanie? Sesja o towarzyszeniu indywidualnym w formacji, o kierownictwie duchowym połączonym z towarzyszeniem wspólno­to­wym, o adekwatnym wybieraniu dróg i środków formacji oraz o weryfikacji formacji na kolejnych etapach życia.

 

Tematy koferencji:

 

Abp Grzegorz Ryś

1. Etapy towarzyszenia w rozeznawaniu życia w świetle Słowa (Łk 24, 13-35)
2. Towarzyszenie w powołaniu w „trudnych czasach” (1 Tm 4, 1-16)
3. Przewodzenie we wspólnotowym rozeznawaniu powołania (Dz 1, 15-26)

 

Amedeo Cencini FdCC
4. Specyfika rozeznawania chrześcijańskiego
5. Rola Słowa Bożego (lectio divina) w rozeznawaniu
6. Znaki powołania do prezbiteratu i kryteria rozeznawania powołania
7. Kierunki pedagogiczne i rozeznawanie w procesie formacji do celibatu

 

Konferencja "Rozeznawanie w procesie dojrzewania wychowanka" jak i pozostałe konferencje arcybiskupa Grzegorza Rysia jak i Amedeo Cenciniego FdCC zostały nagrane przez ekipę Studio Katolik i wydane w formacie MP3.


Zapraszamy do naszego sklepu! https://sklep.katolik.tv/

 

 
     
---  r e k l a m a  ---
 

 

 

   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2021   |  Facebook