logo
 
A
A
A
 
Sesja: Ewangelizacja wśród swoich (Mt 10)

W dniach 28-30 sierpnia 2020 r. w ramach Szkoły Biblijnej odbyła się sesja „Ewangelizacja wśród swoich (Mt 10)”. Spotkanie prowadził abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy KEP, rekolekcjonista.

 

Jezus wzywa do ewangelizacji wśród swoich: „Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego! Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela”. I dodaje: „Posyłam was jak owce między wilki”. Ma na myśli nie pogan i nie Samarytan. Z bólem myśli o owcach, które zamieniły się w wilki. Mówi: „posyłam was do nich …na świadectwo!” – nie na dyskusje, doktrynalne spory. Owca, która stała się wilkiem, ma w sobie ciągle znajomość Ewangelii. Nie potrzebuje perswazji. Do zmiany postawy może ją skłonić jedynie przykład tych, którzy Ewangelią żyją.

 

Tematy konferencji:

1. Dwunastu
2. „Idźcie do owiec, które poginęły z domu Izraela” (Mt 10, 6)
3. Miara pogubienia
4. Miara świadectwa
5. Nowa ewangelizacja
6. Nowa ewangelizacja – c.d.

 

Sesje Szkoły Biblijnej w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie przeżywane są w klimacie pustyni, ciszy i modlitwy osobistej. Uczestnicy są wprowadzani w teologiczne bogactwo i medytację wybranej księgi biblijnej w kontekście własnej historii życia. Mają możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i indywidualnej rozmowy z kierownikiem duchowym. 

 

Konferencja „Ewangelizacja wśród swoich (Mt 10)” jak i pozostałe konferencje arcybiskupa Grzegorza Rysia zostały nagrane przez ekipę Studio Katolik i wydane w formacie MP3.


Zapraszamy do naszego sklepu! https://sklep.katolik.tv/

 
     
---  r e k l a m a  ---
 

   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2019   |  Facebook