logo
 
A
A
A
 
Sesja "Wybierz życie! Dni pustyni"

W dniach 19- 21 lutego w ramach Szkoły Formacji duchownych i osób konsekrowanych odbyła się sesja w tryblie on-line, którą poprowadził O. Timothy Radcliffe OP. dominikanin, wieloletni profesor Nowego Testamentu na Uniwersytecie Londyńskim. W latach 1992-2001 był przełożonym generalnym Zakonu Kaznodziejskiego.

 

Ojciec Timothy zgłębiał z uczestnikami prawdę, w jaki sposób wszystko w naszej wierze jest zaproszeniem do pełnego życia. „Przyszedłem, aby mieli życie i mieli je obficie” (J 10, 10). Tylko takie zaproszenie do życia może poruszyć do głębi wyobraźnię naszych współczesnych.

 

Punktem wyjścia w rekolekcjach jest pytanie: jak wybieramy życie w czasie pandemii, gdy wielu cierpi z powodu izolacji, poczucia i bezsilności w obliczu zagrożenia. Rozważania zmierzają do zgłębienia naszej powołaniowej tożsamości: Jezus tchnął w nas Ducha Bożego, abyśmy żyjąc w celibacie i dziewictwie głęboko kochali i rozkwitali w swoim powołaniu. Zapytamy siebie jak dzisiaj żyć prawdą i jak dawać świadectwo w obecnej sytuacji zwątpienia i kwestionowania ewangelicznych wartości.

 

Tematy konferencji:

 

1. Bezsilność a Boża Opatrzność podczas pandemii
2. Podtrzymywanie żywej nadziei 55 min.
3. Tchnienie Bożego Ducha w naszym wnętrzu
4. W jaki sposób żyjący w celibacie i dziewictwie mogą głęboko kochać i nie ranić?
5. Dawanie świadectwa Ewangelii w czasie zwątpienia
6. Poszukiwanie prawdy w dobie fałszywych wiadomości.

 

Po nagranie z sesji "Wybierz życie! Dni pustyni" zapraszamy - jak zawsze - do naszego sklepu
Sklep Katolik

 
     
---  r e k l a m a  ---
 

 

 

   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2021   |  Facebook