logo
 
 ***

 Film o ojcu Jordanie
www.FatherJordan.com

***
     
---  r e k l a m a  ---
A
A
A
 
Szkoła wychowawców - Sesja XI : "Sakrament pokuty i kierownictwo duchowe"
W dniach 11-15 marca 2019 roku odbyła się w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie jedenasta sesja Szkoły Wychowawców WSD 2017-2019. W ramach wykładów i konwersatoriów z uczestnikami spotkali się:
 
- dr Tadeusz Kotlewski SJ, doktor teologii duchowości, wykładowca teologii duchowości i psychologii na Papieskim Wydziale Teologicznym Sekcja Bobolanum, kierownik Podyplomowego Studium Duchowości. W dniach 11-15 marca prowadził wykłady i konwersatorium pt. „Praktyka kierownictwa duchowego i rozeznawanie duchowe” oraz „Sakrament pokuty w formacji seminaryjnej i kapłańskiej”
 
- dr.hab Józef Augustyn SJ,  doktor habilitowany nauk teologicznych, profesor nadzwyczajny Akademii Ignatianium w Krakowie, rekolekcjonista, kierownik duchowy, współzałożyciel i redaktor naczelny kwartalników: „Życia Duchowego” (2001-2014) oraz „Pastores” (1998-2002), animator rekolekcji ignacjańskich, autor wielu artykułów książek z zakresu życia duchowego i pedagogiki chrześcijańskiej. W dniach 11-15 marca poprowadził wykłady pt. „Sakrament pokuty w formacji seminaryjnej i kapłańskiej” oraz „Kierownictwo duchowe w kryzysie powołaniowym”.
 
- dr. Piotr Kwiatek OFMCap, psycholog i zakonnik Krakowskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Doktorat uzyskał na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie (UPS). Ukończył trzyletni program terapii Gestalt w Filadelfii (USA). Ponadto odbył szkolenie z Racjonalno-Emotywnej Terapii Behawioralnej (REBT) w Instytucie Alberta Ellisa w Nowym Yorku. Jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Psychologii Pozytywnej (IPPA) oraz The Gestalt Therapy Institute of Philadelphia (GTIP). Obecnie prowadzi badania z zakresu psychologii pozytywnej i formacji. W dniach 11-15 marca poprowadził wykład pt. „Kierownictwo duchowe i pomoc terapeutyczna”.
 
Codzienne wprowadzenia do Lectio divina pod ogólnym tytułem „Piotr i ja na drodze przełomu” przeprowadzał ks. Krzysztof Wons SDS, dyrektor CFD salwatorianów w Krakowie. Uczestnicy medytowali nad fragmentami z Dziejów Apostolskich.
 
Wykłady oraz wprowadzenia w medytację zostały przez nas nagrane i wydane na płycie MP3, którą otrzymują po każdej sesji uczestnicy szkoły.
 
 
     
---  r e k l a m a  ---
 

   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2019   |  Facebook