logo
 
 ***

 Film o ojcu Jordanie
www.FatherJordan.com

***
     
---  r e k l a m a  ---
A
A
A
 
Ubóstwo i celibat w życiu księdza
W dniach 14-18 maja 2018 r. w CFD w Krakowie odbyła się kolejna pięciodniowa sesja Szkoły WSD 2017-2019. Tematem przewodnim spotkania było „Ubóstwo i celibat w życiu księdza”. W ramach wykładów i konwersatoriów z uczestnikami spotkał się Amedeo Cencini FdCC –  formator z Włoch, ks. Tomasz Pocałujko z Kongregacji ds. Duchowieństwa oraz abp Grzegorz Ryś – metropolita łódzki.
 
Wykłady/konwersatoria w dniach 14-15 maja prowadził Amedeo Cencini FdCC, podejmując temat „Rozeznawanie – zwyczajna i codzienna aktywność wierzącego”.
 
Wykład „Seksualność i celibat - wymiar ludzki i teologalny” wygłosił 16 maja ks. Tomasz Pocałujko (www.clerus.va). Następnego dnia z uczestnikami Szkoły Wychowawców spotkał się abp Grzegorz Ryś, który poprowadził wykład/konwersatorium „Przyjaźń kapłańska i ojcostwo duchowe”  oraz przewodniczył wieczornej Eucharystii, wygłaszając homilię na temat: „Potrzeba, żebyś dał świadectwo! Potrzeba twojego ‘amen’ na wspólnotę!”.
 
Konferencje zostały nagrane przez ekipę Studio Katolik i wydane w formacie MP3. Więcej informacji na stronie: www.cfd.sds.pl
 
     
---  r e k l a m a  ---
 

   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2018   |  Facebook