logo
 

Katoflix

A
A
A
 
kard. Luis Antonio Tagle - gościem naszego studia

W dniach 24-26 marca 2023 roku do Polski na zaproszenie Centrum Formacji Duchowej salwatorianów w Krakowie przyleciał kard. Luis Antonio Tagle – arcybiskup metropolita Manili i prymas Filipin w latach 2011-2019 a od 2019 roku prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów.

W CFD przeprowadził on sesję formacyjną: „W zwoju księgi o mnie napisano” (Ps 40, 8). Słowo czyta moją historię

 

W Biblii jest nasza historia. Poszczególne księgi, rozdziały, wersety biblijne to księgi, rozdziały i wersety dotyczące naszego życia. Cokolwiek wydarzyło się w naszej historii, cała jest historią zbawioną. Potrzebujemy jednak Bożego czytania naszej historii, aby zobaczyć ją i przeczytać tak, jak czyta ją Bóg, nasz Zbawiciel. Dni pustyni z kard. Luisem A. Tagle pomagały w odkrywaniu własnego życia we wnętrznościach natchnionych wersetów Biblii. W programie były konferencje biblijne, konwersacje z prowadzącym, wprowadzenia do osobistej modlitwy wybranych wersetów biblijnych.

Całość została zarejestrowana i wydana w formie audiobooka do nabycia tu:

www.sklep.katolik.tv/... 

 

Ponadto w niedzielę przed powrotem do Rzymu kard. Tagle odwiedził nasze studio w krakowskich Łagiewnikach by nagrać u nas rozmowę z ks. Krzysztofem Wonsem SDS. Prezentujemy ja poniżej. 

 

 

 

 a w oryginale czyli wer. po włosku wywiad jest tu:

 

 

 

 
 

 

 

   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2023   |  Facebook