logo
 

Katoflix

A
A
A
 
Pokazy filmu ”Apostoł”!
Coraz częściej w kinach i parafiach można obejrzeć francuski film "Apostoł", reżyserii Cheyenne Carron, którego Studio Katolik jest jedynym wydawcą oraz posiadaczem wyłącznej licencji w Polsce. Śledząc coraz większe zaciekawienie wśród polskiej publiczności cieszymy się, że film zyskuje uznanie i nierzadko skłania do refleksji: skąd się bierze nawrócenie? Jak rodzi się wiara w Jezusa Chrystusa? 
Do tej pory dzieło Carron pokazano w kościele św. Andrzeja Boboli w Bielsku-Białej, a na kolejne, niekomercyjne pokazy zapraszają: dnia 27 września o godz. 18:00 Parafia Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie oraz dnia 18 października o godz. 19:00 w Kino "Mundek" na warszawskim Ursynowie. 
 
Przypomnijmy, że "Apostoł", to opowieść o młodym Akimie, który został wybrany do przejęcia roli imama we wspólnocie muzułmańskiej. Choć wiedzie spokojne życie, powoli jednak wkrada się w nie zaciekawienie chrześcijaństwem. Film porusza ważne problemy świata współczesnego zwiazanego z Islamem. Reżyserka ukazuje obecne oblicze konfliktu dwóch wielkich religii świata, stawiając pytanie: czy istnieje szansa na pełne szacunku współistnienie i porozumienie wyznawców islamu i chrześcijan? Film jest obecnie zakazany we Francji, Belgii, Holandii, a ostatnio również w Niemczech. 
 
Serdecznie zachęcamy do obejrzenia filmu w czasie pokazów bądź zakupu płyty DVD w naszym sklepie. Ponadto zapraszamy do współpracy przy niekomercyjnych projekcjach! 
  
 

 

 

   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2023   |  Facebook