logo
 

Katoflix

A
A
A
 
San Francesco Saverio - Film dokumentalny

Do naszego serwisu VOD Katoflix wprowadziliśmy ostatnio włoski dokument fabularyzowany poświęcony świętemu Franciszkowi Ksaweremu. 

"Aż po krańce ziemi" (oryg: San Francesco Saverio - Fino all'estremita della Terra) to film pokazujący historię narodzin Towarzystwa Jezusowego, począwszy od czasów studiów na Sorbonie Franciszka Ksawerego i spotkania z Ignacym Loyolą, aż do całkowitego oddania się misji na Dalekim Wschodzie.

Najnowszy film Danieli Gurrieri wpisuje się w obchody Roku Ignacjańskiego zainaugurowanego 20 maja 2021 r. przez o. Arturo Sosę z okazji 500-lecia bitwy pod Pampeluną.

 

Film opowiada o tym, jak Boga można odnaleźć w każdej sytuacji i w każdym czasie oraz jak Jego Mądrość uczy nas wykorzystywać wszystko do osiągnięcia celu, dla którego zostaliśmy stworzeni. Wiara dana przez Boga, gdy zakiełkuje jest zdolna podbić świat. Życie św. Franciszka Ksawerego rzuca szczególne światło, zrodzone z głębokiej przyjaźni ze św. Ignacym Loyolą, który wspierał go w rozeznaniu Większej Chwały Bożej i uczynił go przyjacielem ludzi.

 

To film bardzo aktualny, mimo kilku stuleci jakie upłynęły od opisanych wydarzeń. Ponowne odczytanie no nowo historii św. Franciszka Ksawerego pokazuje współczesnym chrześcijanom, że wciąż można marzyć o wielkich rzeczach, nie poprzestając na tym, co już znane. Z drugiej strony, zachęca nas do uznania, że w tych dramatycznych dniach „wszyscy jesteśmy wezwani do bycia misjonarzami dla pokoju”.

 

Nasze Studio wykonało polską wersję tego filmu i jest jego dystrybutorem na terenie Polski. 

Wcześniej w ten sam sposób pozyskaliśmy od tego włoskiego dystrybutora także inne filmy - wszystkie są dostępne na kanale Katoflix.pl:

 

https://katoflix.com/producent/53 

 

 

 
 

 

 

   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2023   |  Facebook