logo
 
 ***

 Film o ojcu Jordanie
www.FatherJordan.com

***
     
---  r e k l a m a  ---
A
A
A
 
Film o Świętej Gigantce w Polsce!
Czy siostra zakonna, z klasztoru klauzurowego, żyjąca na przełomie XVII i XVIII wieku może mieć coś do przekazania współczesnym ludziom? Okazuje się, że św. Weronika Giuliani jest świętą dedykowaną na nasze czasy, a jej przesłanie - mimo upływu 300 lat - o pokucie, podejmowanej dla zbawienia innych, jest nadal aktualne.
„Przebudzenie Giganta” to włoski film dokumentalny, który odkrywa przed nami niezwykły świat życia świętej Weroniki Giuliani (1660-1727). Nadprzyrodzone doświadczenia towarzyszą Świętej od wczesnego dzieciństwa i pogłębiają się w Zakonie Klarysek Kapucynek, gdzie w krótkim czasie zostaje mistrzynią nowicjuszek, a następnie opatką. W wielki piątek 5 kwietnia 1697 roku Weronika otrzymuje dar stygmatów. 
 
Święta Weronika to kobieta, która odnalazła Miłość i odkryła swoje powołanie jako „Pośredniczka” pomiędzy Bogiem a grzesznikami, dla zbawienia których nie waha się przyjąć największego nawet cierpienia. Film opiera się na zapiskach „Dziennika”, który prowadziła na polecenie spowiednika i biskupa Città di Castello. Ten niezwykły zapis, zawierający 22 000 stron manuskryptów, w dużej części dyktowany jest Weronice przez Matkę Bożą. 
 
Reżyser Giovanni Ziberna i jego żona Valeria Baldan, dzięki spotkaniu z tą wielką Świętą, w trakcie kręcenia filmu dokumentalnego doświadczyli nawrócenia i zdecydowali się przyjąć Chrzest Święty.
 
Film z silnym przesłaniem, pozwala nam dziś odkrywać i zapoznać się ze Świętą Weroniką, którą papież Pius IX nazwał nie świętą, lecz Gigantem Świętości, a Leon XIII powiedział o niej: „Została tak bardzo ubogacona nadzwyczajnymi łaskami, że jedynie Matka Boża była nimi bardziej ozdobiona”. Święta Giuliani: gigant świętości, mistyki, ale też człowieczeństwa.
 
Jako Studio Katolik mamy zaszczyt dystrybuować film „Przebudzenie Giganta” w Polsce. Przygotowaliśmy polską wersją językową do wyboru z napisami lub lektorem. 
 
Zapraszamy do obejrzenia zwiastunu filmu w języku włoskim: 
 


 
 
Już niebawem film, w wersji DVD, będzie dostępny w naszym Sklepie Katolika.
 
     
---  r e k l a m a  ---
 

   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2019   |  Facebook