logo
 
A
A
A
 
Sesja: "Spotkania z Jezusem przy stole"

W dniach 16-18 kwietnia w ramach Szkoły Modlitwy Słowem Bożym odbyła się sesja pt.: „Spotkania z Jezusem przy stole”. Poprowadził ją ks. Joachim Stencel SDS, duszpasterz CFD w Krakowie, kierownik duchowy i rekolekcjonista.


Czas wielkanocny, który przeżywamy i modlitewny charakter sesji zachęcają, aby przy stole Słowa i Chleba przeżyć swoje osobiste spotkanie z Jezusem i przemodlić w świetle wersetów Ewangelii wartość spotkań z bliskimi przy rodzinnym i wspólnotowym stole.

Jezus kocha każdy dom i spotkania przy stole: te codzienne w zaciszu Nazaretu oraz te, które miały miejsce podczas Jego ziemskiej wędrówki do Domu Ojca. Był otwarty na każde zaproszenie. Spotykamy Go u celnika Lewiego, na weselu w Kanie Galilejskiej, podczas rozmnożenia chleba dla kilku tysięcy osób, w domu faryzeusza Szymona, u Marty, Marii i Łazarza w Betanii, podczas Ostatniej Wieczerzy z uczniami w Wieczerniku i w wielu innych miejscach. On też czeka na każdego z ucztą w Domu Ojca. Uczestnicy sesji są zaproszeni, aby przy stole Słowa przeżyć swoje osobiste spotkanie z Jezusem i przemodlić wartość i głębię spotkań z drugim człowiekiem przy stole eucharystycznym, rodzinnym i wspólnotowym.

 

Tematy konferencji:

 

Konferencja I:
W domu celnika Lewiego (Mk 2, 13-17).
Konferencja II:
W Kanie Galilejskiej (J 2, 1-11).
Konferencja III:
W domu faryzeusza Szymona (Łk 7, 36-50).
Konferencja IV:
Na pustkowiu z tłumami (Mk 6, 30-44).
Konferencja V:
W Betanii u Marty, Marii i Łazarza (J 12, 1-11).
Konferencja VI:
W Wieczerniku z uczniami (Mt 26, 17-29; J 13, 1-20).


Po nagranie z sesji „Spotkania z Jezusem przy stole” jak i poprzednie sesje ks. Joachima Stencel SDS zapraszamy jak zawsze do naszego sklepu:

 

www.sklep.katolik.pl

 
     
---  r e k l a m a  ---
 

 

 

   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2021   |  Facebook