logo
 
A
A
A
 
Sesja: Dobra nowina o Kościele. Księga Dziejów Apostolskich

W dniach 19-21 lutego 2021 w Centrum Formacji Duchowej w Trzebinii odbyła się z serii Szkoły Biblijnej pod tytułem: "Dobra nowina o Kościele. Księga Dziejów Apostolskich." Została poprowadzona przez dr. Danutę Piekarz – italianistkę i biblistkę, wykładowcę na Uniwersytecie Jagiellońskim i Papieskim Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie, konsultorkę Papieskiej Rady ds. Świeckich (2008-2013). Od lat współpracuje z Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów, przede wszystkim jako tłumacz. Swoją fachową pomocą w zakresie języka włoskiego służyła tłumacząc konferencje w czasie spotkań. Pani Danuta Piekarz angażuje się w posługę CFD również jako biblistka. W domu w Krakowie prowadzi otwarte spotkania grupy Sychar.

 

Więcej o sesji: Św. Łukasz napisał jedno dwuczęściowe dzieło (Ewangelię i Dzieje Apostolskie), które wyraźnie rozdzieliło się w świadomości czytelników, ze szkodą dla drugiej części, rzadko czytanej i rozważanej. Tymczasem znajomość Dziejów Apostolskich jest niezwykle ważna: Autor pragnie, byśmy pamiętali, że ten sam Jezus, który chodził po drogach Ziemi Świętej, żyje nadal w swoim Mistycznym Ciele, towarzyszy rozwojowi wspólnoty, której dał początek. Warto zaczerpnąć ze świeżego nurtu doświadczeń pierwszych uczniów Jezusa, poznać ich wspólnoty, a zwłaszcza dwóch głównych bohaterów: św. Piotra i św. Pawła.


Tematy konferencji:

1. Święty Łukasz i jego dzieło
2. Rodzi się Kościół
3. Słowo posłane do synów Izraela
4. "Nie nazywaj nieczystym tego, co Bóg oczyścił"
5. "Rośnie Słowo" - rośnie Kościół
6. Los Mistrza losem ucznia (Szczepan i Paweł)
7. Pytania i odpowiedzi

 

Sesja: "Dobra nowina o Kościele. Księga Dziejów Apostolskich" jak i poprzednie konferencje dr. Danuty Piekarz są do zakupienia w naszym sklepie: 
Sklep Katolik

Zapraszamy!

 
     
---  r e k l a m a  ---
 

 

 

   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2021   |  Facebook