logo
 
A
A
A
 
Sesja: Jezus w Jerozolimie w dniach męki i śmierci

W ramach Szkoły Biblijnej w dniach 19-21 marca 2021 roku, odbyła się sesja:"Jezus w Jerozolimie w dniach męki i śmierci" którą poprowadził ks. Waldemar Chrostowski. Profesor, doktor habilitowany teologii, biblista, współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów oraz konsultor Rady Episkopatu Polski ds. Dialogu Religijnego.


Zaangażowany w Katedrze Egzegezy Starego Testamentu na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, rekolekcjonista, animator formacyjnych grup biblijnych, przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich (2003-2013), laureat Nagrody Ratzingera (2014).

 

Temat był ściśle związany z czasem Wielkiego Postu. Mękę i śmierć Jezusa Chrystusa można rozważać zarówno w perspektywie historyczno-topograficzno-geograficznej, jak i teologicznej. Obydwie dotyczą Jerozolimy i konkretnych miejsc, o których pamięć zachowała się i trwa do dzisiaj. Przedmiotem sesji będzie wskazanie tych miejsc oraz pogłębiona refleksja nad tym, co się w nich dokonało. Celem jest przybliżenie realiów i znaczenia najważniejszego etapu biblijnej historii zbawienia.

Uczestnicy są zaproszeni, aby na drodze modlitwy Słowem towarzyszyć Jezusowi w dniach Jego męki i śmierci.

 

Tematy konferencji:

1. Wjazd Jezusa do Jerozolimy i oczyszczenie świątyni
2. Ostatnia Wieczerza i ustanowienie Eucharystii
3. Modlitwa Jezusa w Getsemani
4. Jezus przed Sanhedrynem
5. Jezus przed Poncjuszem Piłatem
6. Droga Krzyżowa i śmierć Jezusa

 

Sesja "Jezus w Jerozolimie w dniach męki i śmierci" jak i pozostałe konferencje ks. Waldemara Chrostowskiego zostały nagrane przez ekipę Studio Katolik i wydane w formacie MP3.


Zakupu płyty z nagraniami rekolekcji można dokonać na naszej stronie: www.sklep.katolik.pl.
Zapraszamy!

 
     
---  r e k l a m a  ---
 

 

 

   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2021   |  Facebook