logo
 
A
A
A
 
Wsłuchaj się w Życie!
W dniach 30 sierpnia - 1 września 2019 r. w ramach Szkoły Kierownictwa Duchowego odbyła się sesja „Wsłuchaj się w Życie!”. Spotkanie poprowadził o. Stanisław Morgalla SJ - psycholog i kierownik duchowy, dziekan Instytutu Psychologii Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie.

Cóż, takie jest życie! - kwitujemy krótko trudne sprawy, których wyjaśnić nie jesteśmy w stanie. A co jeśli życie wcale nie jest takie, jakie jest? Może rację mają ci, którzy twierdzą, że życie jest takie, jak się je interpretuje, a prościej, jest takie, jak się je opowiada. Dlatego warto się wsłuchać w to „nasze życie”, bo być może nie jest jedyną i nie tą najlepszą wersją, którą warto opowiadać. Prawdziwe życie przecież jest gdzie indziej - mawia filozof. „Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus” (Ga 2, 20) - tajemniczo dodaje św. Paweł. W trakcie sesji wsłuchamy się w samych siebie, w naszą osobistą historię, by odkryć w niej Życie. Kto wie, może zaczniemy inaczej opowiadać o życiu?
 

 Sesja była podzielona na sześć spotkań:


1. Opowiedz mi swoją historię!...
2. Wobec Innego
3. Pielgrzymujesz czy tylko idziesz?
4. W drodze do Emaus
5. Krąg miłości
6. Teraz już nie ja żyję...
 

Sesje Szkoły Kierownictwa Duchowego przeżywane są w klimacie pustyni, ciszy i medytacji. Uczestnicy wprowadzani są w modlitwę egzystencjalną i rozeznawanie duchowe, a także mają możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i indywidualnej rozmowy z kierownikiem duchowym.

O. Stanisław Morgalla SJ w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie poprowadził wcześniej następujące spotkania: „Na drogach przebaczenia. Pomoc ludzka i duchowa w procesie przebaczenia” (24-26 V 2013) i „Będziesz miłował! Miłość w czasach epidemii narcyzmu” (3-5 XI 2017).


Wszystkie konferencje o. Stanisława Morgalli SJ są do zakupienia w naszym sklepie: https://sklep.katolik.tv/morgalla-sj-stanislaw,57,autor.html

Zapraszamy!

 
     
---  r e k l a m a  ---
 

   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2019   |  Facebook