logo
 
A
A
A
 
XVI Dni Duchowości Biblijnej

 

W dniach od 8 do 11 listopada w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, odbyło się czterodniowe spotkanie które tym razem przeżywaliśmy pod hasłem „Dziesięć przykazań Bożych”.

 

Konferencje wygłosili: s. Joanna Nowińska SM - ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św Wincentego a Paulo, biblistka (dr hab.), wykładowca Starego Testamentu i pism Janowych na UPJPII w Krakowie, w seminarium duchownym Księży Misjonarzy, Studium Biblijnym Diecezji Rzeszowskiej i Centrum Formacyjnym Diecezji Katowickiej. Współpracująca w formacji biblijnej liderów Alphy. Pracująca w teamie rekolekcyjnym;

ks. Dariusz Dziadosz - wykładowca Starego Testamentu na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II i w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu;
Krzysztof Wons SDS - dyrektor Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, wykładowca teologii duchowości, kierownik duchowy i rekolekcjonista.

 

Stworzeni i obdarzeni wolnością zostaliśmy zaproszeni do komunii z Bogiem. Wolność daje nam także dramatyczną możliwość odrzucenia dialogu z Bogiem. Biblia uczy, że tym właśnie jest grzech: niesłuchaniem Jego słowa, zamknięciem się na Boga. Uczestnicy XVI Dni Duchowości Biblijnej zostali zaproszeni do zgłębiania pierwszych słów Boga w ogrodzie Eden, przymierza zawartego z Noem i Patriarchami i rozważenia na nowo Dekalogu: dziesięciu słów Boga, które strzegą naszej wolności i komunii z Dawcą życia.

 

Tematy konferencji:

 

Część I: Przymierze z Noem i przykazania Patriarchów
ks. Dariusz Dziadosz

 

1. Prawo Patriarchów
2. Potop

Część II: Przykazanie w raju. Drzewo poznania dobra i zła
Krzysztof Wons SDS

 

3. Przykazanie w raju
4. Między drzewem poznania dobra i zła a drzewem życia
5. Pytania i odpowiedzi

Część III: Dziesięć przykazań Bożych
s. Joanna Nowińska SM

6. Bóg tak bliski (Pwt 4,1-14). Wprowadzenie do Dekalogu
7. Jedyny, ukierunkowany na Ciebie, Wybawca (Pwt 5,6-10)
8. Imię Boga i czas Boga (Pwt 5,11-15)
9. Ku człowiekowi (Pwt 5,16-21)
10. Raz na zawsze (Pwt 5,19-26; 6,1-9)
11. Warunek, by być kochanym czy przestrzeń doświadczania miłości (Pwt 7,7-16)

 

Studio Katolik jak zwykle miało przyjemność zarejestrować przebieg sesji. W formie płyty MP3 można nabyć ją w naszym sklepie internetowym. Serdecznie zapraszamy! 

 
     
---  r e k l a m a  ---
 

   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2019   |  Facebook