logo
 

Katoflix

A
A
A
 
Sesja: Nasza tożsamość: zrośnięci z Chrystusem

W dniach 13-15 maj z serii Szkoły Wiary w Cfd w Krakowie, odbyła się sesja pt.: "Nasza tożsamość: zrośnięci z Chrystusem", którą poprowadził o. Marko Ivan Rupnik SJ.


Ojciec Rupnik jest autorem licznych publikacji z zakresu duchowości i formacji, głosi wiele konferencji i rekolekcji. Jest konsultorem Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji (2012-), Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów (2017-) i Kongregacji ds. Duchowieństwa (2017-), jak i dyrektorem Atelier Sztuki Centrum Aletti.

 
Od dnia chrztu jesteśmy tożsami z Chrystusem; jesteśmy z Nim zroś­nięci (por. Rz 6, 5). Ojciec wyznaje w naszej duszy: „Tyś jest moje dziecko umiłowane, w tobie mam upodobanie”, zaś Duch Ojca, który zanurzył nas w Chrystusie, modli się w nas i wzdycha: „Abba, Ojcze”. Podczas dni pustyni uczestnicy będą zaproszeni do ponowne­go prze­życia chrztu świętego przez zanurzenie w tajemnicy Słowa, zgłębianie znaków sakramentalnych oraz z pomocą sztuki sakralnej.

 

Tematy:

 

1. Fałszywa kwestia: relacja między człowiekiem a Bogiem
2. Spotykamy Chrystusa jako martwi
3. Zmartwychwstajemy jako synowie w Synu
4. Odwrócona perspektywa i jej konsekwencje
5. Ryzyko pojmowania wiary tak jakby chrzest nie istniał
6. „My, współobywatele świętych i domownicy Boga” (Ef 2,19)

Tłumaczenie z j. włoskiego: Danuta Piekarz

 

 

 

Po nagranie z sesji: "Nasza tożsamość: zrośnięci z Chrystusem" jak i pozostałe konferencje o. Marco Rupnika ze zapraszamy do naszego sklepu:


http://www.sklep.katolik.tv/

 
 

 

 

   Reklama   |   Wspomóż nas   |   Kontakt   |   Księga Gości   |   Copyright (C) Salwatorianie 2000-2023   |  Facebook